Joomla!

KVALB biedri iepazīstas ar lietišķajām apmācību spēlēm
Trešdiena, 10 aprīlis 2019 00:00

2019.gada 9.aprīlī KVALB biedriem bija iepēja piedalīties saistošā un visus dalībniekus iesaistošā pasākumā - Lietišķās apmācību spēles.

Pasākuma moderators - Smart Games Club pārstāvis Edijs Ulpe - iepazīstināja ar Smart Games Club izstrādātajām spēlēm un ļoti atraktīvi vadīja divu komandu darbību, izspēlējot komandas saliedēšanas spēli "Uzveic briesmoni" ("Beat the Beast").
Spēles laikā dalībniekiem bija ne tikai jācenšas savākt vairāk ieroču un punktu, lai komanda uzvarētu, bet arī jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, piemēram, jāizdomā un jāpastāsta pārējiem, kādas 3 lietas ņemtu līdzi uz vientuļas salas, cik māsu vai brāļu ir blakusspēlētājam, kur izvēlētos dzīvot, ja būtu tāda iespēja, un jāpamato - kāpēc?, kā arī jāizpilda dažādi uzdevumi - jānodemonstrē noderīgs vingrinājums (iedomājoties sevi par fiziskās sagatavotības treneri) vai jāattēlo zilonis; vairāki uzdevumi bija jāveic kopā ar komandas biedru.

Lasīt tālāk...
 
Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena
Pirmdiena, 25 februāris 2019 00:00

Ik gadu 27. februārī tiek svinēta Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena (World NGO day).

Sveicam KVALB biedrus Vispasaules NVO dienā!
Esam pateicīgi mūsu biedriem par atbalstu un būšanu kopā Latvijas Kvalitātes biedrībā!

Vispasaules NVO dienas iniciatīva tika aizsākta 2009. gadā Latvijā, to iniciēja Mārcis Liors Skadmanis un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, un pēc 10 gadiem iniciatīva izaugusi par pasaules mēroga svinībām.
Latvijas Kvalitātes biedrība (KVALB) kā Latvijas Pilsoniskās alianses biedrs arī ir daļa no vispasaules NVO saimes.


Lasīt tālāk...
 
Apsveicam LR Uzņēmumu reģistru ar panākumiem International Quality Awards 2018
Pirmdiena, 26 novembris 2018 00:00
Quality Awards 2018 balvas bilde LR UR 417x640Apsveicam Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra kolektīvu ar panākumiem starptautiskajā konkursā International Quality Awards 2018 - uzvaru kategorijā Innovation through Quality Method!
LR Uzņēmumu reģistrs konkursā pieteica iestādē izstrādāto kvalitātes vadības sistēmu, pateicoties kurai ir iespēja regulāri apkopot un analizēt kvalitātes rādītājus, kas tiek izmantoti Uzņēmumu reģistra darba efektivizācijai un procesu uzlabošanai. Uzņēmumu reģistrs izcīnīja uzvaru kategorijā, kurā vērtē inovācijas, kas izveidotas, izmantojot kvalitātes metodes.
Uzņēmumu reģistra iesniegtais pieteikums saņēma balvu starp pasaules augstākās raudzes kvalitātes ekspertiem -  dažādās konkursa kategorijās šogad finālam tika izvirzīti 22 finālisti no 11 valstīm, piemēram, Austrālijas, Apvienotās Karalistes, ASV, Ķīnas, Zviedrijas, tāpēc vēl jo lielāks prieks ir par vienīgā pārstāvja no Latvijas - Uzņēmumu reģistra - ieguldīto darbu, izstrādājot savu sistēmu, kā arī iniciatīvu, piesakoties konkursam un uzvaru, saņemot augstāko novērtējumu kategorijā Innovation through Quality Method!
 
Lasīt tālāk...
 
8.novembris - Vispasaules Kvalitātes diena
Ceturtdiena, 08 novembris 2018 00:00

W

Sveicam visus Latvijas Kvalitātes biedrības biedrus,

kvalitātes jomas profesionāļus un interesentus

Vispasaules Kvalitātes dienā!

 
Iesniegti priekšlikumi par MK noteikumu projektu
Ceturtdiena, 01 novembris 2018 00:00

Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību" (turpmāk - Projekts), kas aizstās spēkā esošos Ministru kabineta 2008.gada 16.decembra noteikumus Nr.1059 "Noteikumi par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību".

Tā kā pirms izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē Ekonomikas ministrija Projektu bija nodevusi sabiedriskai apspriešanai, KVALB aicināja savus biedrus izteikt ierosinājumus vai komentārus par sagatavoto projektu.

Tika saņemti vairāk nekā 50 komentāru, ierosinājumu un priekšlikumu, kas tika apkopoti un iesniegti Ekonomikas ministrijā.

Paldies mūsu biedriem, kuri izteica savu viedokli un ierosinājumus!

 
EOQ 63.kongress "Rediscovering Quality"
Otrdiena, 23 oktobris 2018 00:00

EOQ 63.kongress notiks Lisabonā, Portugālē š.g. 23.-24.oktobrī.

Šī gada EOQ kongresa tēma: "Rediscovering Quality".

Vairāk informācijas par kongresu

Kongresa organizācijas komiteja aicina pieteikties lektorus, iesniedzot prezentāciju kopsavilkumus (izvēlētie autori saņems 50% atlaidi pamata dalības maksai).
Kopsavilkumu/prezentāciju aprakstu iesniegšanas termiņš - š.g. 31.maijs (šeit atrodama informācija par iesniegšanu un aktuālajiem tematiem).

Lasīt tālāk...
 
Seminārs "Aiza starp zināšanām un darīšanu"
Piektdiena, 05 oktobris 2018 00:00

Foto no Iphone 081002018 201 640x4802018.gada 4.oktobrī notika KVALB rīkotais seminārs "Aiza starp zināšanām un darīšanu".

Lektors Karmo Kivi pārstāv Proctor Gallagher institūtu, kas darbojas starptautiskā mērogā un ir pārstāvēts 130 valstīs. Institūta klientu lokā ir tādas globālas kompānijas kā IBM, General Motors, Remax, Malaysian Airlines, Prudential Insurance, gan arī mazākas organziācijas visā pasaulē. Institūta dibinātājs Bobs Proktors ar savu darbu un paša spēkiem ir kļuvis miljonārs un jau 57 gadus māca organizācijas un vadītājus palielināt peļņu, būtiski uzlabot rezultātus un efektivitāti. Karmo Kivi ir viens no viņa labākajiem skolniekiem un konsultantiem Proctor Gallagher institūtā.
Semināra laikā Karmo soli pa solim iepazīstināja dalībniekus ar atziņām, kuras viņš pats ir guvis gan praktiskajā darbībā, gan institūtā, kā arī ar principiem, kurus ieviesis savā dzīvē un palīdzot daudziem klientiem.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas organizācijas - starptautiskā konkursa Kvalitātes inovāciju balva - laureātes
Otrdiena, 24 jūlijs 2018 00:00

   

    
(informācija papildināta)
Kopš 2007.gada konkursam Kvalitātes inovāciju balva ir tikušas pieteiktas vairāk nekā 1000 inovāciju no dažādu valstu privātā un sabiedriskā sektora organizācijām.
Latvija ir konkursa dalībvalsts kopš 2012.gada, kad Latvijas Kvalitātes biedrība pieņēma Somijas Kvalitātes asociācijas uzaicinājumu organizēt konkursa norisi Latvijā.
Kopš 2012.gada konkursā ir piedalījušās 25 Latvijas organizācijas, konkursam piesakot 26 inovācijas. 7 organizācijas ir ieguvušas laureātu diplomus: 2012.gadā - Zāļu valsts aģentūra un "Grandeg" SIA, 2013.gadā - VSIA "Latvijas Vētnesis", SIA "Trakais Rotors" un SIA "Z2B" (Lude), 2016.gadā - Latvijas Tiesnešu mācību centrs, 2017.gadā - Rīgas Stradiņa universitāte.

Lasīt tālāk...
 
Biežāk uzdotie jautājumi par konkursu Kvalitātes inovāciju balva
Otrdiena, 24 jūlijs 2018 00:00

   

    
Līdz 2018.g. 16.septembrim Latvijas organizācijām ir iespējams pieteikties dalībai starptautiskajā konkursā Kvalitātes inovāciju balva 2018.
Ir virkne jautājumu, kuri interesē potenciālos konkursa dalībniekus, tāpēc esam veikuši nelielu jautājumu un atbilžu apkopojumu.

Kā pieteikties dalībai konkursā?
Lai pieteiktos dalībai konkursā, jāaizpilda pieteikuma forma angļu valodā (Pieteikuma forma) un līdz š.g. 16.septembrim (ieskaitot) jānosūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Lasīt tālāk...
 
Kvalitātes inovāciju balva 2018
Otrdiena, 24 jūlijs 2018 00:00

   

    Ir sācies starptautiskais inovāciju konkurss Kvalitātes inovāciju balva 2018, kas notiek jau 11.gadu. 2018.gada balvas izcīņā ir iesaistījušās 28 pasaules valstu organizācijas, konkurss noslēgsies ar laureātu apbalvošanas ceremoniju, izstādi un konferenci Pekinā, Ķīnā 2019.gada 27.februārī (noslēguma pasākumā darba valodas būs angļu un ķīniešu ar sinhrono tulkojumu).

Kvalitātes inovāciju balva ir pirmais un nozīmīgākais starptautiskais inovāciju konkurss, kurā iesaistās Latvija (konkursa norisi Latvijā organizē Latvijas Kvalitātes biedrība).
Konkursa gaitā inovācijas tiek vērtētas visaugstākajā līmenī, izmantojot stingrus vērtēšanas kritērijus, ekspertu viedokļus un autoritatīvu starptautisku žūriju. Vērtēšanas kritēriji balstās uz kvalitātes inovāciju galveno iezīmju - jauninājuma vērtība, izmantojamība, zināšanas, orientācija uz klientu un efektivitāte - izvērtējumu.

Pretendenti no Latvijas ir aicināti pieteikties jau šobrīd, jo pieteikumu iesniegšanas termiņš ir š.g. 16.septembris.

Lasīt tālāk...
 
Seminārs-diskusija "Pārvaldīt vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR/GDPR) kā standartu!? Sistēma un komunikācija"
Ceturtdiena, 07 jūnijs 2018 00:00

DSC06093 640x4252018.gada 31.maijā NVO namā notika KVALB rīkotais informatīvais seminārs-diskusija "Pārvaldīt vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR/GDPR) kā standartu! Sistēma un komunikācija"

Lektori:
Diskusijas vadītajs: Bureau Veritas Latvia klientu menedžeris Andrejs Boka
Juridiskie jautājumi: VSIA "Latvijas Vēstnesis" jurists, personas datu aizsardzības speciālists Jānis Frīdmanis
IT jautājumi: SIA "Leilands un Putnis" valdes loceklis, sertificēts vadības konsultants Raimonds Rullis

Seminārā-diskusijā piedalījās 23 dalībnieki.

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 4