Latvijas Kvalitātes Biedrība

Līdzdalības iespējas
Iespēja saņemt datorspeciālista padomu

Borisa un Ināras Teterevu fonds paplašina programmas “Datorspeciālista padoms bezpeļņas organizācijām” darbību. Tagad fonds piešķirs atbalstu apmaksāta datorspeciālista pakalpojuma veidā gan Rīgā, gan arī biedrībām Rīgas apkārtnē. Turklāt varēs pieteikties lielāka datoru skaita apkopei.
Programmas mērķis - sniegt atbalstu Rīgas un tās apkārtnē esošo biedrību, nodibinājumu, kā arī reliģisku organizāciju aktivitātēm, padarot raitāku to darbu, lietojot datorus, biroja tehniku un ar tiem saistītās lietojumprogrammas. Aizpildītu pieteikuma veidlapu atbalsta saņemšanai, kā arī jautājumus par programmu  aicinām sūtīt elektroniski uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
Vairāk informācijas var atrast šeit.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/iespeja-sanemt-datorspecialista-padomu-7981/ 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Eiropas solidaritātes korpuss

Eiropas Solidaritātes korpuss ir jauna iniciatīva, ko Eiropas Savienība sākusi, lai jaunieši varētu veikt brīvprātīgo darbu vai piedalīties projektos, kuri organizēti pašu valstī vai ārzemēs un kuru mērķis ir palīdzēt kopienām un iedzīvotājiem Eiropā. Jaunieši var reģistrēties Eiropas Solidaritātes korpusā, sākot no 17 gadiem, bet projektos vari sākt piedalīties tikai no 18 gadiem. Dalība projektos ir iespējama līdz 30 gadu vecumam.

Lasīt tālāk...
 
Iepazīsties ar eLPA pakalpojumu grozu

Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) vēlas informēt, ka piedāvā savus pakalpojumus veiksmīgākai sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai to ģeogrāfiskajās teritorijās.

eLPA ir vairāk kā desmit gadu pieredze darbā ar valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām, veidojot un attīstot institucionalizētus instrumentus sabiedrības līdzdalībai vietējā un nacionālā līmenī. Un esam gandarīti, ka izmantojot mūsu organizācijas zināšanas, ir notikusi vairāku, būtisku sabiedrības līdzdalības instrumentu izveide Latvijā, kā piemēram, nevalstisko organizāciju (NVO) un MK sadarbības memoranda īstenošanas padome, Saeimas deklarācija par pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām.

Lasīt tālāk...
 
ES grantu ceļvedis 2017.gadam

Welcomeurope ir izdevis “Eurofunding 2016 comprehensive guide”, kurā ir apkopta informācija ar ES projektu konkursiem, kuri tiks izsludināti 2017.gadā. Ceļvedī var atrast 450 grantus visdažādākajās jomās, kā arī padomus projektu izstrādāšanai. Līdz šīs nedēļas piektdienai ceļvedi var iegādāties par 149.00 eiro. Vairāk informācijas var atrast šeit.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/es-grantu-celvedis-2017-gadam-7849/ 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Sabiedrības līdzdalība...

Šajā pirmssvētku laikā biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) vērš uzmanību, ka sabiedrības līdzdalība ir tā, kas var un ietekmē lēmumu pieņemšanu valstī un, pateicoties tieši NVO darbam, tiek veicināta līdzcilvēku dzīves kvalitātes paaugstināšanās un labklājība valstī.
eLPA jau 12 gadus iestājas par visa NVO sektora interesēm un sniedz tam nepieciešamo atbalstu, lai sektors varētu veiksmīgi darboties un attīstīties.
Infografikā iespējams iepazīties ar daļu no eLPA paveiktā šo gadu garumā. Kā piemēram, eLPA panāca NVO fonda izveidi Latvijā, kura ietvaros ik gadu 400 000 eiro tiek piešķirti Latvijas NVO.
Lai eLPA varētu turpināt iesākto un spētu veikt kvalitatīvu NVO interešu aizstāvības darbu, aicinām Tevi ziedot eLPA darbības atbalstam!

Lasīt tālāk...
 
Kaņepes kultūras centrs piedāvā telpas pasākumiem

Kaņepes Kultūras centrs (KKC) ir vieta Rīgas centra, Skolas iela 15, kur ikviens var sastapt laikmetīgas kultūras norises. Šeit pastāvīgi notiek jauno mākslinieku izstādes, klasiskas, eksperimentālas, džeza un avangarda mūzikas koncerti, publiskas diskusijas, dzejas un prozas lasījumi, valodu, deju un jogas nodarbības. Šeit norisinājušies arī vairāki nozīmīgi kultūras festivāli - Homo Novus, Lielais Kristaps un citi.

Lasīt tālāk...
 
NVO un uzņēmēji iebilst pret likumu, kas palielinās bezdarbu un ēnu ekonomiku

Nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji Latvijā ceļ trauksmi – uz darba devēju un darbinieku rēķina valdība īsteno sociālus eksperimentus, kas veicinās iedzīvotāju izceļošanu no valsts un vispārēju tiesisko nihilismu.
Pirmdien, 7. novembrī plkst. 11:00 aicinām mediju pārstāvjus uz preses konferenci Latvijas Pilsoniskā alianses telpās, Ģertrūdes ielā 19/21 – 3, lai uzklausītu viedokļus un bažas par pieņemto likumu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”. Likuma grozījumi paredz, ka no 2017. gada darba devējiem būs pienākums gadījumos, kad darbinieku aprēķinātais obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objekts ir mazāks par 3/4 no minimālās mēneša darba algas (ar likumā noteiktajiem izņēmumiem), no saviem līdzekļiem iemaksāt starpību līdz minimālajam iemaksu objektam (3/4 no minimālās mēneša darba algas).

Lasīt tālāk...
 
220 paraksti

03.11.2016. biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) nosūtīja nostājas vēstuli, kurā informē lēmumu pieņēmējus, ka likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” izmaiņu rezultātā, kas pieņemtas 30.11.2015. un stāsies spēkā 01.01.2017., Latvijā tiks panākta masveida biedrību un nodibinājumu bankrotēšana. Kopumā 220 biedrības un nodibinājumi, kā arī uzņēmumi un privātpersonas parakstīja šo vēstuli - PRET konkrētiem grozījumiem. Likuma izmaiņas paredz, ka biedrībām, nodibinājumiem un uzņēmējiem, kas nodarbina darbiniekus nepilnu darba laiku, būs jāmaksā par šiem cilvēkiem valsts sociālās apdrošināšanas maksājumi no minimālās algas.

Organizācijas ir neapmierinātas, ka minētie likuma grozījumi tika veikti nekonsultējoties ar biedrībām un nodibinājumiem, kā arī netika veikts izvērtējums par to ietekmi uz NVO sektoru. Nostājas vēstule tika nosūtīta Valsts prezidentam, LR Saeimas priekšsēdētājai, Ministru prezidentam, Kultūras ministrei, Finanšu ministrei un politisko partiju frakcijām. Organizācijas aicina lēmumu pieņēmējus veikt visu nepieciešamo, lai novērstu būtisko kaitējumu.

Ar nostājas vēstuli var iepazīties šeit.
eLPA izska pateicību visām organizācijām, kuras pauda savu nostāju. Īpašs paldies R.Pīpiķei par iniciatīvu nostājas vēstules sagatavošanā un koordinēšanā.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/220-paraksti-7782/

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Programmas "Erasmus+" vadlīnijas 2017.gadam

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina visus, kas vēlas rakstīt projekta pieteikumus programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektos (piemēram, jauniešu apmaiņās, Eiropas Brīvprātīgajā darbā, jaunatnes darbinieku mobilitātes projektos, stratēģiskajās partnerībās vai strukturētajā dialogā), iepazīties ar 2017. gada vadlīnijām. Līdzīgi kā iepriekš, arī 2017. gadā "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektus varēs iesniegt trīs reizes gadā: 2. februārī, 26. aprīlī un 4. oktobrī.

"Erasmus+" programmas vadlīnijas 2017. gadam (angļu valodā) pieejamas šeit. Šogad papildus PDF versijai pieejama arī vadlīniju tiešsaistes versija, kas lietotājam ļaus daudz vieglāk navigēt un orientēties informācijā.

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Par organizāciju sabiedriskā labuma statusu

2016.gada 20.oktobrī notikušajā Sabiedriskā labuma komisijas sēdē komisija nolēma ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam (turpmāk – VID) pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas (turpmāk – SLO) statusu šādām 12 nevalstiskajām organizācijām (turpmāk – NVO):
- biedrība „Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Sidrabi””, Rīga (jomās: kultūras veicināšana; labdarība);
- biedrība „Latvijas disku golfa klubs”, Rīga (jomā: sporta atbalstīšana);
- biedrība „Metacognio”, Mārupes nov., Mārupe (jomās: izglītības veicināšana; pilsoniskas sabiedrības attīstība);
- biedrība „Pasaule visiem” Mārupes nov., Mārupe (jomā: trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu sociālās labklājības celšana);
- biedrība „Basketbola Klubs Ķekava”, Ķekavas nov., Ķekavas pag., Ķekava (jomā: sporta atbalstīšana);
- biedrība „VK Saldus”, Saldus nov., Saldus (jomā: sporta atbalstīšana);
- biedrība „Saldus sporta favorīts”, Saldus nov., Saldus (jomā: sporta atbalstīšana);
- biedrība „Vecāku klubiņš Druve”, Saldus nov., Zvārdes pag. (jomās: pilsoniskas sabiedrības attīstība);
- biedrība „SDK jaunieši”, Kuldīgas nov., Kuldīga (jomā: pilsoniskas sabiedrības attīstība);
- biedrība „SPORTA KLUBS UGĀLE”, Ventspils nov., Ugāles pag., Ugāle (jomā: sporta atbalstīšana);
- Nodibinājums „Nodibinājums „LFF Kurzemes futbola centrs””, Liepāja (jomā: sporta atbalstīšana);
- biedrība „Zirgu sporta cienītāju bērnu klubs”, Daugavpils (jomā: sporta atbalstīšana).

Lasīt tālāk...
 
NVO fonda Stratēģiskās plānošanas komitejas vērtējums par fonda vadību

Iepriekšējā nedēļā NVO fonda Stratēģiskās Plānošanas komitejas (SPK) NVO pārstāvji (Ascendum, Delna, Zemgales NVO centrs, Latvijas Jaunatnes padome, Kurzemes NVO atbalsta centrs un Latvijas Pilsoniskā alianse) lēma, ka, izvērtējot NVO fonda vadību un ieviešanu pirmajā gadā, kā arī notiekošos procesus, plānojot nākamo periodu, sniegs rekomendācijas Sabiedrības integrācijas fondam (SIF) par turpmāko darbību, attīstot NVO fonda ieviešanas procesu.
SPK NVO pārstāvji, kuri ilgstoši iesaistās NVO fonda ieviešanas procesos – prioritāšu un citu saistošu jautājumu risināšanā - neapmierina tas, ka:
1) netiek nodrošināta SPK lēmējvaras pilnīga iesaistīšana;
2) nenotiek kvalitatīva viedokļu saskaņošana ar Memoranda padomi un Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošanas uzraudzības padomi;
3) SIF NVO fonda dokumentācijas izstrādē līdz šim ir iesaistījusies kā koordinējošā institūcija, nepiedāvājot savus priekšlikumus un risinājumus;
4) netiek rasti risinājumi, kā samazināt un atvieglot projektu un atskaišu iesniegšanas procedūru; 5) projektu vērtēšanas komisijā, kā daudzkārt norādīts, netiek iekļauti neatkarīgi dažādu jomu un sektoru eksperti.

Lasīt tālāk...
 
NVO fonda stratēģija un priotitārie virzieni

21.09.2016. Sabiedrības Integrācijas fonda (SIF) padome izskatīja NVO fonda stratēģiju 2017-2018., bet 07.10.2016. NVO fonda Stratēģiskās plānošanas komiteja tikās, lai diskutētu par NVO fonda projektu kritērijiem. Plānots, ka SIF padome apstiprinās NVO fonda prioritātes un konkura nolikumu 26.10.2016.  Pēc tam tiks izsludināta projektu pieteikšanās. Ar prioritārajiem virzieniem iespējams iepazīties prezentācijā šeit.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/nvo-fonda-strategija-7707/

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Iznākusi pēdējā Rīgas NVO grāmatzīme

03.10.2016. iznāca biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) Nr.20 – pēdējā “Rīgas NVO grāmatzīme” par iedzīvotāju forumu „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Jau sākot no marta trīs reizes mēnesī iznāca Rīgas NVO grāmatzīme, par dažādiem Rīgas NVO un iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem. Ar visām divdesmit Rīgas NVO grāmatzīmēm var iepazīties eLPA interneta vietnē vai šī raksta Pielikumos.

Projekts tika līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Lasīt tālāk...
 
Izveidots tiesību aktu izstrādes ceļvedis

Valsts kancelejas vadībā izveidots internetā bāzēts Tiesību aktu izstrādes ceļvedis, kas paredzēts kā palīgs valsts pārvaldes darbiniekiem, lai sagatavotu kvalitatīvus tiesību aktu projektus. Rokasgrāmata var būt lietderīga materiālu bāze arī interešu aizstāvju organizācijām. Interneta vietnē https://tai.mk.gov.lv/ izvietota aktualizēta Normatīvo aktu projektu izstrādes rokasgrāmata, tajā atrodamas dažādu veidu dokumentu sagataves un paraugi, tāpat informācija par aktuālajiem tiesību aktu projektiem, Valsts iestāžu juridisko dienestu vadītāju sanāksmēm, mācībām, semināriem un citiem informatīvajiem pasākumiem tiesību aktu izstrādes jautājumos.

https://tai.mk.gov.lv/

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Latvijas Lielvalsts budžets. Valsts naudas izlietojuma problemātika

Latvijas Vēstnesī 21.09.2016. tika nopublicēts biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktores pilnvaru izpildītājas Kristīnes Zonbergas raksts “Latvijas lielvalsts budžets. Valsts naudas izlietojuma problemātika – kvotas, ziedojumi un deleģējumi”.

Ja pavērojam, kam pēdējos gados tikušas piešķirtas “deputātu kvotas”, var secināt, ka tās nav aktivitātes, kas būtu saskaņā ar valsts galveno attīstības plānošanas dokumentu - Nacionālo attīstības plānu. Ar pilnu rakstu var iepazīties šeit.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/latvijas-lielvalsts-budzets-valsts-naudas-izlietoj-7680/

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Par biedrību un nodibinājumu saimnieciskās darbības ierobežojumiem

11.12.2015. saskaņā ar 25.novembra NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē nolemto, Finanšu ministrija (FM) organizēja tikšanos ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai diskutētu par Valsts ieņēmuma dienesta (VID) sagatavotajiem priekšlikumiem veikt grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, kas nosaka kritērijus biedrību un nodibinājumu saimnieciskās darbības ierobežošanai. VID priekšlikumi nosaka, ka biedrība vai nodibinājums ir likvidējams, ja tā ieņēmumi no saimnieciskās darbības ir 75% vai vairāk no kopējiem ieņēmumiem, vai ja ieņēmumi no saimnieciskās darbības taksācijas gada laikā ir lielāki par 180 000 EUR.

Lasīt tālāk...
 
Pieredzes apmaiņas iespējas sociālās uzņēmējdarbības uzsācējiem

Zemgales NVO centrs īsteno projektu SEED, kura mērķis ir attīstīt kompleksus pasākumus sociālās uzņēmējdarbības izglītības attīstībai. Organizācija aicina interesentus, kas jau veic vai plāno uzsākt sociālo uzņēmējdarbību izteikt interesi piedalīties apmācībās/pieredzes apmaiņas braucienos uz Vāciju (Frankfurte) un Portugāli (Lisabona).

Apmācību pasākumos būs iespēja iepazīties ar vietējiem sociālās uzņēmējdarbības (SU) veicējiem, uzzināt idejas un metodes – kā uzsākt savu SU.
Informāciju var sūtīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu un norādīt aprakstu par esošo vai vēlamo sociālās uzņēmējdarbības jomu, kurā Jūs vēlētos darboties.
Vairāk informācijas par projektu var atrast šeit.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/ir-velme-uzsakt-socialo-uznemejdarbibu-dodies-pier-6809/


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Nacionālais NVO fonds būs!

Pozitīvas ziņas par Nacionālā NVO fonda izveidi jau 2016. gadā tika saņemtas pēc 2016. gada valsts budžeta apstiprināšanas jau 30.11.2016. aptuveni plkst. 21:00, kad tika nobalsots par budžeta pieņemšanu. Nacionālajam NVO fondam atvēlētie līdzekļi tikuši rasti no naudas apjoma, kas domāts neparedzētiem gadījumiem. Varētu teikt, ka tas nav labākais iedomājamais risinājums, un tomēr, pēc 11 gadu ilgas, šīs konkrētās idejas virzīšanas un risināšanas, uzrunājot šo nepieciešamību dažādās valdībās un dažādos Saeimas sasaukumos var teikt, ka pēdējā gada pūliņi vainagojušies ar panākumiem.

Lasīt tālāk...
 
Valdība atbalsta valsts finansēta NVO fonda veidošanu

Ministru kabineta 2015.gada 1.decembra sēdē tika izskatīts un atbalstīts konceptuālais ziņojums „Par valsts finansēta nevalstisko organizāciju fonda izveidi”. Valdība akceptēja Kultūras ministrijas (KM) rosināto variantu, kurš paredz noteikt Sabiedrības integrācijas fondu par jaunveidojamā NVO fonda, kas būtu kā atsevišķa valsts budžeta programma, administrētāju.

Valsts finansēta nevalstisko organizāciju fonda veidošana ir svarīga, lai veicinātu pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, ļaujot biedrībām un nodibinājumiem virzīt un pilnveidot demokrātijas procesus visos publiskās pārvaldes līmeņos, sniegt pakalpojumus ar mērķi uzlabot sabiedrības dzīves kvalitāti, organizēt pasākumus, kas informētu un izglītotu sabiedrību par valstī notiekošajiem procesiem, tādējādi ļaujot sabiedrībai jau laikus līdzdarboties un iesaistīties tai aktuālajos jautājumos.

Lasīt tālāk...
 
Diskusija par NVO līdzdalību ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai

01.12.2015. plkst. 12.00 NVO TV notiks diskusija par projekta “NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai” rezultātiem. Projekta mērķis ir veicināt ģimeņu harmonisku attīstību un paplašināt to aktīvu līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā. Lai sasniegtu projekta mērķus, ir izveidota NVO Sadarbības platforma, kurā aktīvi strādā 18 organizācijas no Rīgas un Latvijas reģioniem. 2015.gadā NVO Sadarbības platformas aktivitātes tika virzītas uz aktīvu līdzdalību mediācijas ieviešanā ģimeņu problēmu risināšanā un sociālo pakalpojumu ģimenēm nodrošināšanā.

Lasīt tālāk...
 
Tiekamies jau sestajā "Rīga dimd - iedzīvotāji runā, domā, dara!" forumā

02.12.2015. notiks Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse organizē jau sesto Rīgas iedzīvotāju forumu.

Šogad foruma moto ir: “Audz Rīgai”. Kā jau katru gadu, forums piedāvās iespēju konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas un attīstīt sadarbību starp iedzīvotājiem, biedrībām,  nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm.

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 3