Latvijas Kvalitātes Biedrība

Sākusies pieteikšanās starptautiskajam konkursam Kvalitātes inovāciju balva 2017

   

    
No š.g. 1.maija Latvijas organizācijām ir iespējams pieteikties dalībai starptautiskajā konkursā Kvalitātes inovāciju balva 2017!
Starptautiskā konkursa Kvalitātes inovāciju balva 2017 norisi Latvijā organizē Latvijas Kvalitātes biedrība.
Kopš 2007.gada konkursam ir tikušas pieteiktas vairāk nekā 1000 inovāciju no dažādu valstu privātā un sabiedriskā sektora organizācijām. Šogad konkursa dalībvalstis ir Somija, Igaunija, Zviedrija, Latvija, Lietuva, Čehija, Ungārija, Basku Zeme (Spānija), Kazahstāna, Izraēla, Ķīna un Krievija.

Kvalitātes inovāciju balva ir pirmais un nozīmīgākais starptautiskais inovāciju konkurss. Konkursa gaitā inovācijas tiek vērtētas visaugstākajā līmenī, izmantojot stingrus vērtēšanas kritērijus, ekspertu viedokļus un autoritatīvu starptautisku žūriju. Vērtēšanas kritēriji balstās uz kvalitātes inovāciju galveno iezīmju - jauninājuma vērtība, pielietojamība, zināšanas, orientācija uz klientu un efektivitāte - izvērtējumu.

Lasīt tālāk...
 
Starptautiskā Kvalitātes inovāciju balva - uzņēmumu un organizāciju iespēja sevi novērtēt starptautiskā mērogā

   

    
Intervija ar Dzintaru Putni, Latvijas Kvalitātes biedrības valdes priekšsēdētāju

Kur radusies Starptautiskās Kvalitātes inovāciju balvas ideja, kāda ir tās priekšvēsture?

Kvalitātes inovāciju balvas pirmsākumi meklējami 2007.gadā Somijā, kad šis konkurss tika izveidots, lai veicinātu inovāciju radīšanu, novērtētu veiktās inovācijas un veicinātu pieredzes apmaiņu inovāciju jomā. Kvalitātes inovāciju balvas izcīņā sākotnēji piedalījās tikai Somijas uzņēmumi un organizācijas. Dalība šajā konkursā jau sākotnēji uzņēmumiem palīdzēja atrast jaunus klientus un apgūt vietējos tirgus.
Pēc dažiem gadiem Somijai pievienojās kaimiņvalstis – Igaunija un Zviedrija. Savukārt 2012.gadā pievienojās Latvija. Laikā līdz 2015.gadam pievienojās arī Ungārija, Čehija, Kazahstāna, Izraēla, Spānija un Lietuva. Un nu jau gandrīz ik gadu jau esošo dalībvalstu saimei klāt nāk jauna valsts, piemēram, šogad starp dalībniecēm būs arī Ķīna un Taizeme. Šis ir augsta līmeņa pasākums kvalitātes inovāciju jomā, kas pulcē arvien vairāk interesentu un dalībnieku.

Lasīt tālāk...
 
Starptautiskais konkurss Kvalitātes inovāciju balva 2016

   

    
Latvijas Kvalitātes biedrība (KVALB) aicina piedalīties starptautiskajā konkursā Kvalitātes inovāciju balva 2016!

Kvalitātes inovāciju balva ir starptautisks konkurss, kas palīdz inovatoriem:
- iegūt profesionālu novērtējumu viņu inovācijām,
- iegūt salīdzinājumu ar citām inovācijām,
- palielina inovācijas/inovāciju atpazīstamību,
tādējādi paaugstinot dalībnieku konkurētspēju, jo tiek saņemts inovācijas novērtējums nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī profesionāls neatkarīgu ekspertu vērtējums.

Kas ir Kvalitātes inovācija?                                                    
Kvalitātes inovācija ir tāda inovācija, kas:                               
- ir savlaicīgs jauninājums,
- ir praktiska un pielietojama,
- var tikt sistemātiski attīstīta,
- atbilst esošajām vai nākotnes vajadzībām,
- uzlabo tehnisko, sociālo vai komerciālo veiktspēju.

Lasīt tālāk...
 
Starptautiskā konkursa Kvalitātes inovāciju balva 2015 norise

 Quality Innovation of the year 2015

Arī 2015.gadā Latvijas Kvalitātes biedrība (KVALB) organizē staptautiskā konkursa - Kvalitātes inovāciju balva - norisi Latvijā.

Noslēdzoties 2014.gada Kvalitātes inovāciju balvas konkursam, vairākas dalībvalstis, to skaitā arī Latvija, pauda konkursa organizētājiem – Somijas Kvalitātes asociācijai - savu neizpratni par konkursa vērtēšanas un uzvarētāju izvēles procesu. Kaut arī dalībai konkursā organizācijas tika aicinātas, uzsverot, ka pat nelielas inovācijas ir nozīmīgas un vērtīgas, reālajā konkursa vērtēšanās gaitā pagājušajā gadā par to pārliecināties nevarējām.
Pamatojoties uz šo informāciju, organizētāji uzsāka konsultācijas un izveidoja darba grupu, kurā piedalījās visu konkursa dalībvalstu pārstāvji, lai rastu risinājumus konkursa norises uzlabošanai.

Lasīt tālāk...
 
Informatīvais seminārs par Starptautisko kvalitātes inovāciju balvu 2014

Š.g. 27.augustā notika informatīvs seminārs par Starptautiskās kvalitātes inovāciju balvas 2014.gada konkursa norisi.

Arī šogad pasākumā piedalījās Somijas Kvalitātes asociācijas vadītājs Tani Jārvinens (Tani Järvinen).
Ar Tani prezentāciju par konkursa veidošanos un attīstību, dalībvalstīm, pieteikšanās un vērtēšanas kārtību, kā arī izmaiņām 2014.gada konkursa norisē var iepazīties šeit.

Ja Tani prezentāciju varētu uztvert kā semināra teorētisko daļu, tad turpinājumā dalībniekiem bija iespēja uzklausīt atziņas un praktiskus ieteikumus no pagājušā gada konkursa dalībniekiem un laureātiem - VSIA "Latvijas Vēstnesis" vadītāju Dainu Ābeli unkvalitātes vadītāju Daigu Ekloni, SIA "Trakais Rotors" vadītāju Robertu Brīvlauku un SIA "Z2B" (Lude) vadītāju Zani Bojāri.

Lasīt tālāk...
 
Sākusies pieteikšanās Starptautiskajai kvalitātes inovāciju balvai 2014

1.maijā sākusies pieteikšanās dalībai 2014.gada Starptautiskās kvalitātes inovāciju balvas konkursā!
Latvijas Kvalitātes biedrība jau trešo gadu organizē konkursa norisi Latvijā, dodot iespēju Latvijas uzņēmumiem un iestādēm piedalīties starptautiskā konkursā, iegūt jaunu pieredzi un kontaktus.
Ar informāciju par Kvalitātes inovāciju balvuas mērķi, dalībniekiem, konkursa norisi un vērtēšanas kritētijiem, kā arī 2013.gada laureātiem varat iepazīties šeit (prezentācija angļu valodā) vai tālāk rakstā.

Lasīt tālāk...
 
Konkursa "Kvalitātes inovāciju gada balva 2013" laureāti

baltic quality

Ar patiesu prieku paziņojam, ka trīs Latvijas organizācijas - SIA „Z2B” (Lude), SIA „Trakais Rotors” un VSIA „Latvijas Vēstnesis” saņēmuši starptautisku atzinību, iegūstot Starptautiskās kvalitātes inovāciju gada balvas 2013.

Kopumā šajā konkursā apbalvoti 19 uzņēmumi no Zviedrijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Ungārijas.
Līdzās Latvijas pārstāvjiem balvas saņēma arī tādi uzņēmumi un organizācijas kā Volvo Trucks Co, Volvo Car Customer Service, Espoo pilsēta, Somijas mežu centrs.

Lasīt tālāk...
 
Noslēgusies pieteikšanās Starptautiskajai kvalitātes inovāciju balvai 2013

baltic quality

30.septembrī noslēdzās pieteikšanās dalībai konkursā Starptautiskā kvalitātes inovāciju balva.
Ir uzsākta pieteikumu apkopošana un izvērtēšana. Vērtēšanas rezultāti un konkursa uzvarētāji būs zināmi gada beigās.

Šogad konkursā piedalījās dalībnieki no Somijas, Igaunijas, Zviedrijas, Latvijas, Čehijas un Ungārijas, nākošajā gadā plānota vēl 2-3 valstu pievienošanās konkursam.

Informāciju par 2014.gada konkursu Starptautiskā kvalitātes inovāciju balva meklējiet Latvijas Kvalitātes biedrības mājas lapā www.kvalb.lv vai Somijas Kvalitātes asociācijas mājas lapā http://www.laatukeskus.fi/palvelut-vuoden-laatuinnovaatio-kilpailu-2013/international-quality-innovation-year-competition !


 
Kas ir Kvalitātes inovāciju gada balva?

2012.gadā  Latvija pievienojās starptautiskajam konkursam "Kvalitātes inovāciju gada balva". Konkursu Latvijā organizēja Latvijas Kvalitātes biedrība sadarbībā ar Somijas Kvalitātes asociāciju.
Latviju konkursā pāstāvēja 6 uzņēmumi (Valsts Zāļu aģentūra, Valsts Kase, SIA "Grandeg", SIA "Latfood", SIA "RR Fish" un SIA "Trakais Rotors").
Par uzvarētājiem no Latvijas tika atzīti Valsts Zāļu aģentūra un SIA "Grandeg".
Arī 2013.gadā Latvijas Kvalitātes biedrība turpināja iesākto sadarbību un aicināja Latvijas uzņēmumus piedalīties šajā konkursā.

Lasīt tālāk...
 
Pasludināti Starptautiskās Kvalitātes inovāciju gada balvas 2012 ieguvēji

8.novembrī Somijā, Helsinkos norisinājās ikgadējā Starptautiskās Kvalitātes inovāciju gada balvas  ("The Quality Innovation of the Year Competition") apbalvošanas ceremonija. Konkursā piedalījās seši Latvijas uzņēmumi: Zāļu valsts aģentūra, Valsts kase, SIA Grandeg, SIA Latfood, SIA RR Fish un SIA Trakais Rotors.
Par šī gada Latvijas uzvarētājiem tika atzīti publiskā sektora kategorijā - Zāļu valsts aģentūra un mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā  - Latvijas granulu apkures katlu ražošanas uzņēmums SIA Grandeg.

Godinot uzvarētājus, balvas pasniedza Latvijas vēstnieks Somijā Juris Bone.
Konkursa dalībniekus ar savu klātbūtni pagodināja un sveica arī Somijas parlamenta spīkers Eero Heineluoma.

Lasīt tālāk...
 
Informācija par konkursa "Starptautiskā Kvalitātes inovāciju gada balva 2012" norisi

kvalitatesInovaciju_balva

Šogad Latvijas organizācijām pirmo reizi bija iespēja piedalīties konkursā Starptautiskā Kvalitātes inovāciju balva 2012.
No Latvijas tika iesniegti 6 pieteikumi. Paldies organizācijām, kas piedalījās un vēlam veiksmi pieteikumu vērtēšanā!

Esam saņēmuši informāciju-preses relīzi no konkursa organizētājiem (informācija publicēta 2012.g. 17.septembrī, Somijā):

KVALITĀTES INOVĀCIJU BALVAI PIETEICIES REKORDLIELS DALĪBNIEKU SKAITS

Šogad pieteikumu skaits starptautiskajam konkursam „Kvalitātes inovāciju balva” sasniedzis jaunu rekordu. Līdz pēdējai pieteikšanās dienai tika saņemti 127 iesniegumi, kas ir ievērojami vairāk nekā pagājušajā gadā saņemtie 80.

Šogad Kvalitātes inovāciju balva tika rīkota Somijā, Igaunijā, Latvijā un Zviedrijā. Vairākas Eiropas valstis izteikušas vēlmi pievienoties šim starptautiskajam konkursam jau tuvākajos gados. Kvalitātes inovāciju balvas uzvarētāji tiks paziņoti šī gada 8. novembrī.

 


1 lapa no 2