Joomla!

KVALB biedri iepazīstas ar lietišķajām apmācību spēlēm

2019.gada 9.aprīlī KVALB biedriem bija iepēja piedalīties saistošā un visus dalībniekus iesaistošā pasākumā - Lietišķās apmācību spēles.

Pasākuma moderators - Smart Games Club pārstāvis Edijs Ulpe - iepazīstināja ar Smart Games Club izstrādātajām spēlēm un ļoti atraktīvi vadīja divu komandu darbību, izspēlējot komandas saliedēšanas spēli "Uzveic briesmoni" ("Beat the Beast").
Spēles laikā dalībniekiem bija ne tikai jācenšas savākt vairāk ieroču un punktu, lai komanda uzvarētu, bet arī jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, piemēram, jāizdomā un jāpastāsta pārējiem, kādas 3 lietas ņemtu līdzi uz vientuļas salas, cik māsu vai brāļu ir blakusspēlētājam, kur izvēlētos dzīvot, ja būtu tāda iespēja, un jāpamato - kāpēc?, kā arī jāizpilda dažādi uzdevumi - jānodemonstrē noderīgs vingrinājums (iedomājoties sevi par fiziskās sagatavotības treneri) vai jāattēlo zilonis; vairāki uzdevumi bija jāveic kopā ar komandas biedru.

Lasīt tālāk...
 
Apsveicam LR Uzņēmumu reģistru ar panākumiem International Quality Awards 2018
Quality Awards 2018 balvas bilde LR UR 417x640Apsveicam Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra kolektīvu ar panākumiem starptautiskajā konkursā International Quality Awards 2018 - uzvaru kategorijā Innovation through Quality Method!
LR Uzņēmumu reģistrs konkursā pieteica iestādē izstrādāto kvalitātes vadības sistēmu, pateicoties kurai ir iespēja regulāri apkopot un analizēt kvalitātes rādītājus, kas tiek izmantoti Uzņēmumu reģistra darba efektivizācijai un procesu uzlabošanai. Uzņēmumu reģistrs izcīnīja uzvaru kategorijā, kurā vērtē inovācijas, kas izveidotas, izmantojot kvalitātes metodes.
Uzņēmumu reģistra iesniegtais pieteikums saņēma balvu starp pasaules augstākās raudzes kvalitātes ekspertiem -  dažādās konkursa kategorijās šogad finālam tika izvirzīti 22 finālisti no 11 valstīm, piemēram, Austrālijas, Apvienotās Karalistes, ASV, Ķīnas, Zviedrijas, tāpēc vēl jo lielāks prieks ir par vienīgā pārstāvja no Latvijas - Uzņēmumu reģistra - ieguldīto darbu, izstrādājot savu sistēmu, kā arī iniciatīvu, piesakoties konkursam un uzvaru, saņemot augstāko novērtējumu kategorijā Innovation through Quality Method!
 
Lasīt tālāk...
 
8.novembris - Vispasaules Kvalitātes diena

W

Sveicam visus Latvijas Kvalitātes biedrības biedrus,

kvalitātes jomas profesionāļus un interesentus

Vispasaules Kvalitātes dienā!

 
Iesniegti priekšlikumi par MK noteikumu projektu

Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību" (turpmāk - Projekts), kas aizstās spēkā esošos Ministru kabineta 2008.gada 16.decembra noteikumus Nr.1059 "Noteikumi par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību".

Tā kā pirms izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē Ekonomikas ministrija Projektu bija nodevusi sabiedriskai apspriešanai, KVALB aicināja savus biedrus izteikt ierosinājumus vai komentārus par sagatavoto projektu.

Tika saņemti vairāk nekā 50 komentāru, ierosinājumu un priekšlikumu, kas tika apkopoti un iesniegti Ekonomikas ministrijā.

Paldies mūsu biedriem, kuri izteica savu viedokli un ierosinājumus!

 
Seminārs "Aiza starp zināšanām un darīšanu"

Foto no Iphone 081002018 201 640x4802018.gada 4.oktobrī notika KVALB rīkotais seminārs "Aiza starp zināšanām un darīšanu".

Lektors Karmo Kivi pārstāv Proctor Gallagher institūtu, kas darbojas starptautiskā mērogā un ir pārstāvēts 130 valstīs. Institūta klientu lokā ir tādas globālas kompānijas kā IBM, General Motors, Remax, Malaysian Airlines, Prudential Insurance, gan arī mazākas organziācijas visā pasaulē. Institūta dibinātājs Bobs Proktors ar savu darbu un paša spēkiem ir kļuvis miljonārs un jau 57 gadus māca organizācijas un vadītājus palielināt peļņu, būtiski uzlabot rezultātus un efektivitāti. Karmo Kivi ir viens no viņa labākajiem skolniekiem un konsultantiem Proctor Gallagher institūtā.
Semināra laikā Karmo soli pa solim iepazīstināja dalībniekus ar atziņām, kuras viņš pats ir guvis gan praktiskajā darbībā, gan institūtā, kā arī ar principiem, kurus ieviesis savā dzīvē un palīdzot daudziem klientiem.

Lasīt tālāk...
 
Seminārs-diskusija "Pārvaldīt vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR/GDPR) kā standartu!? Sistēma un komunikācija"

DSC06093 640x4252018.gada 31.maijā NVO namā notika KVALB rīkotais informatīvais seminārs-diskusija "Pārvaldīt vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR/GDPR) kā standartu! Sistēma un komunikācija"

Lektori:
Diskusijas vadītajs: Bureau Veritas Latvia klientu menedžeris Andrejs Boka
Juridiskie jautājumi: VSIA "Latvijas Vēstnesis" jurists, personas datu aizsardzības speciālists Jānis Frīdmanis
IT jautājumi: SIA "Leilands un Putnis" valdes loceklis, sertificēts vadības konsultants Raimonds Rullis

Seminārā-diskusijā piedalījās 23 dalībnieki.

Lasīt tālāk...
 
Lekcija-diskusija "Apmācības modelis uzņēmumā, kam svarīgs zinošs darbinieks un apmierināts klients, jeb iespēja iekāpt STENDERS darbinieka kurpēs"

2018.gada 19.aprīlī NVO namā notika KVALB organizētā lekcija-diskusija "Apmācības modelis uzņēmumā, kam svarīgs zinošs darbinieks un apmierināts klients, jeb iespēja iekāpt STENDERS darbinieka kurpēs". 

Stenders 640x360

Lektores: SIA „STENDERS“ kvalitātes vadītāja Jana Zundāne un klientu un apkalpošanas vadītāja Santa Štāle
Lekcijā-diskusijā piedalījās 10 dalībnieki.

Lekcijā aplūkotās un diskutētās tēmas:
- STENDERS mācību un zināšanu novērtēšanas struktūra (mācību organizēšana, struktūra, zināšanu pārbaude, kompetenču novērtēšana);

Lasīt tālāk...
 
Informatīvais seminārs-diskusija "Faktori, kas nosaka klientu viedokli par apkalpošanas līmeni uzņēmumā, un metodes apkalpošanas kvalitātes vērtēšanai"

2018. gada 20. martā NVO namā notika KVALB rīkotais informatīvais seminārs-diskusija "Faktori, kas nosaka klientu viedokli par apkalpošanas līmeni uzņēmumā, un metodes apkalpošanas kvalitātes vērtēšanai". 

Seminars1 640x360Lektore: Agita Krastiņa (uzņēmumu konsultante un apmācību vadītāja klientu apkalpošanas jautājumos, SIA "Viesmīlības projekti" valdes locekle, bijusī Air Baltic Corporation viceprezidente lidojumu servisa jautājumos)
Seminārā-diskusijā piedalījās 13 dalībnieki.

Seminārā aplūkotās un diskutētās tēmas:
* Servisa uztveres dimensijas - kādas tās ir un kā klientam tās pauž uzņēmums - nedaudz no teorijas un pētījumiem;

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Kvalitātes biedrības biedru sapulce 15.03.2018.

DSC03889 15.03.2018. NVO namā notika Latvijas Kvalitātes biedrības   (KVALB) biedru sapulce.
 Biedru sapulcē bija jāapstiprina valdes ziņojums par 2017.gadā   paveikto, kā arī KVALB 2017.gada pārskats un Revīzijas   komisijas ziņojums,   biedrības budžets 2018.gadam. Kā ierasts   KVALB biedru sapulcēs, pasākuma otrajā daļā notika ievadlekcija   un neliels parktiskais darbs, lai tuvāk iepazītos ar kouča, dr.admin. Kristīnes Zaksas piedāvāto informāciju par Lumina Spark rīku līderības īpašību attīstīšanai.

Lasīt tālāk...
 
Diskusija "Energopārvaldības sistēmas ieviešana un uzturēšana"

2018.gada 30.janvārī notika KVALB organizētā diskusija "Energopārvaldības sistēmas ieviešana un uzturēšana".

Kāpēc diskusija par energoefektivitāti tika organizēta tieši šobrīd?
Dz.Putnis (diskusijas moderators, SIA "Leilands un Putnis"): "Saeima 2016.gada 3. martā pieņēma Energoefektivitātes likumu, kura galvenais mērķis ir veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu gan valsts sektorā, gan uzņēmumos. Likums nosaka, ka lielajiem uzņēmumiem* un lielajiem patērētājiem** reizi četros gados jāveic uzņēmuma energoaudits vai jāievieš energopārvaldības sistēma atbilstoši LVS EN ISO 50001:2012 standartam. Energoefektivitātes likuma Pārejas noteikumu 6.punkts nosaka termiņu – 2017.gada 1.aprīlis. Līdz ar to tēma ir aktuāla, jo uzņēmumiem jāizlemj - ieviest energopārvaldības sistēmu atbilstoši standartu prasībām (ISO 50001 vai ISO 14001 ar paplašinājumu) vai arī veikt energoauditu. Tāpat uzņēmumu pārstāvjiem varētu būt svarīgi rast atbildes un uzzināt citu uzņēmumu pieredzi par konkrētiem standarta prasību jautājumiem." 

Lasīt tālāk...
 
KVALB turpina sadarbību valsts pārvaldes politikas attīstības pamatnostādņu īstenošanai

2018.gada 3.janvārī notika otrā tikšanās Valsts kancelejā par sadarbības partneru ieguldījumu Valsts pārvaldes reformu plāna atbalstam, nodrošinot organizāciju vadības metožu apmācību, pielietošanu, pieredzes apmaiņu un popularizēšanu iestāžu darbības efektivitātes veicināšanai.

Sanāksmē piedalījās: Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Valsts kancelejas direktora konsultante Ināra Laure, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis, Valsts administrācijas skolas (VAS) direktore Agita Kalviņa, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departaments Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļa konsultante Laura Dimitrijeva, Valsts kases Kvalitātes un risku vadības departamenta direktore Imandra Galandere-Zīle, Latvijas Kvalitātes biedrības (KVALB) valdes loceklis Dzintars Putnis, Latvijas Nacionālas projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Ruņģis, Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas valdes loceklis Pēteris Rimšs.

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 5