Joomla!

Līdzdalības iespējas


eLPA aktivitātes 2019.gadā - iespējas iesaistīties!

Šogad Latvijas Pilsoniskā alianse svin 15 gadu jubileju. Par godu šim notikumam 13. decembrī notiks svētku pasākums. Plašāk par pasākumu informēsim gada otrajā pusē. Tomēr tā nebūs vienīgā mūsu svinīgā kopā sanākšana. Plānots arī turpināt pagājušā gadā iesākto tradīciju, un kopā ar biedriem un sadarbības partneriem satikties Ielīgošanas pasākumā.

Šogad arī Alianse iegūs jaunu vizuālo tēlu (re-brending). Šobrīd ir uzsākts darbs un, cerams, pavisam drīz tiks prezentēts jaunās mājas lapas veidols, aplikācija, logo, u.c. vizuālās identitātes aspekti.

Jaunās mājas lapas kontekstā - ir ieplānots izveidot kvalitatīvu datu bāzi par eLAP biedriem, lai mediju pārstāvji un potenciālie sadarbības partneri mājas lapā varētu ērti atrast informāciju par eLPA biedriem. Šādu vēlmi ir izteikuši gan biedri, gan arī dažādi sektoru pārstāvji, norādot, ka labprāt sadarbotos ar NVO daudz vairāk, taču ir problēmas vienkopus atrast informāciju. Lai to īstenotu, nepieciešama Jūsu palīdzība - ir izstrādāta anketas, kurās lūgums aizpildīt informāciju par savu organizāciju, ievietot logo, bildes, utt. Anketu skatiet šeit. Lūgums to aizpildīt līdz 4. martam.

Šogad eLPA arī vēlas īpaši izcelt savus biedrus jaunā rubrikā “Biedru telpa” (no marta - iknedēļas ziņu izdevumā ”Nesēdi Tumsā”). Tajā tiks izceltas eLPA biedru organizācijas un to aktivitātes. Tā būs platforma, kurā plašāk būs iespējams pavēstīt par plānoto, palepoties ar paveikto, izcelt svarīgus organizācijas notikumus utt.

Papildus 15 gadu jubilejai turpinās darbs pie interešu aizstāvības, finanšu ilgtspējas ieviešanas, tāpat šogad plānots biežāk veidot NVO neformālās darba grupas viedokļu apkopošanai un diskuijām, kā arī - vēl biežāk ciemoties reģionos. Šobrīd arī jau iezīmējušies lieli notikumi, kur aicinām iesaistīties biedrus.
Īsi ieskicēsim svarīgākos no tiem:
- 27. februārī tiks svinēta 10. Vispasaules NVO diena, kurā tiek īpaši izcelta NVO misija vietējā, nacionālā un starptautiskajā līmenī. Tā ir arī iespēja dalīties ar saviem pasākumiem, notikumiem un iniciatīvām, ko plānots veikt NVO dienā. Iesūti informāciju  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu !
- Ar iniciatīvu “Jaunais pilsonis” eLPA turpinās veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, vienlaikus popularizējot pilsonisko sabiedrību (līdz šim iniciatīva bija pazīstama kā “Mazais pilsonis”);
- Tiks rīkotas reģionālās diskusijas par jauno NIPSIPP un NAP2027, kas ir divi pamatdokumenti pilsoniskajai sabiedrībai. Pirmā reģionālā diskusija notiks 16.martā, Liepājā;
Baltijas jūras reģiona NVO forums notiks Rīgā, 9.-11.maijā, tajā satiksies eksperti no 11 Baltijas jūras reģiona valstīm;
- eLPA līdzorganizēs "13. Saeimas un NVO forumu" (jūnija sākumā), šogad pamainot formātu un padarot to diskusijām draudzīgāku, lai NVO spētu daudz veiksmīgāk aktualizēt aktuālākos jautājumus sektorā;
- Pirmo reizi Aliansei būs pašai sava telts sarunu festivālā "LAMPA", kas norisināsies 28.-29.jūnijā. Par saturu un biedru iespējām līdzdarboties tiks ziņots vēlāk;
- 13. septembrī tiks organizēta pirmā NVO diennakts, kurā sabiedrības pārstāvji varēs tuvāk iepazīties ar NVO, apciemojot tās birojos. Savukārt vakarā interesentiem būs dota iespēja plašāk caur izzinošām aktivitātēm, diskusijām un spēlēm iepazīties ar NVO sektora darbību. Par šo datalizētāk tiks ziņots vēlāk.
- Kopš 2017.gada eLPA ir kļuvusi par galveno partneri balvu konkursā “Balva Cilvēka izaugsmei”, un šogad 6.reizi tiks pasniegtas balvas par pašaizliedzīgu darbu sabiedrības labā. Šis balvu konkurss ir laba iespēja izcelt arī NVO labos darbus, tāpēc aicinām arī eLPA biedrus nominēt iniciatīvas. Balvas ceremonija šogad notiks 19.septembrī.

 


Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 
eLPA Stratēģijas 2019-2021 projekts

Lai iesaistītu eLPA biedrus nozīmīgu dokumentu izstrādē, eLPA aicina savus biedrus līdz š.g. 28.februārim sniegt komentārus un priekšlikumus, ja tādi rodas, par eLPA biroja un Padomes izstrādāto Stratēģiju 2019-2021.
Lai gan Statūti nosaka, ka Stratēģiju izstrādā Direktors un to apstiprina Padome, Aliansei ir svarīgi saņemt biedru viedokli pirms gala lēmuma pieņemšanas.

eLPA Stratēģijas 2019-2021 projekts

Saziņai:
Ramona Koroļova
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Pilsoniskā alianse
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tel. +371 24245580
www.nvo.lv

 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 
11 vadlīnijas kā kļūt pilsoniski aktīviem

Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) Jaunajā gadā mudina izaicināt sevi un izmainīt vienu lietu, kura uzlabotu tavu un apkārtējo dzīves kvalitāti!
Piedāvājam 11 vingrinājumus jeb vadlīnijas, kā kļūt pilsoniski aktīvam! Tas patiesībā tas ir viegli! Papildus iegūsti gandarījumu un ziņu, ar ko varēsi lepoties visu atlikušo gadu!


1. Darbojies NVO vai neformālās interešu grupās. Nevalstisko sektoru nereti dēvē par „trešo” sektoru, kurš pastāv, lai apmierinātu sabiedrības vajadzības, kuras nespēj risināt valsts pārvalde un nevēlas risināt biznesa sektors. Piemērs: Ziedot.lv, dzīvnieku patversmes, Latvijas Sarkanais krusts, Delna, u.c.


2. Veic sabiedriski nozīmīgas aktivitātes. Ikviena aktivitāte, kas sniedz labumu citiem un sabiedrībai kopumā: piedalīšanās talkās, dzīvesvietas sakārtošana un drošības uzturēšana, nesavtīga palīdzības sniegšana līdzcilvēkiem (kaimiņiem, svešiniekiem), brīvprātīga pasākumu organizēšana (pagalmā, pagastā, pilsētā).


3. Piedalies vēlēšanās. Vēlēšanas ir demokrātisks pasākumu un darbību kopums, kurā vēlētāji veic politisko izvēli, atdodot balsi par sev tīkamu kandidātu vai par partiju. Pieņemot izvēli, atcerieties, ka: Pašvaldību vēlēšanās tiek ievēlēta Dome, kuras svarīgākās funkcijas ir komunālo pakalpojumu nodrošināšana, sociālo pakalpojumu, veselības aprūpes, izglītības iegūšanas pieejamība u. c. Galvenais Saeimas uzdevums ir pieņemt likumus, kā arī Saeima kontrolē valdības ikdienas darbu. Eiropas Parlamentam ir likumdevēja un uzraudzības funkcijas, kas lemj arī par Eiropas Savienības budžetu.


4. Iesaisties publiskās  diskusijās. Viedokļa izteikšana internetā, ar televīzijas, radio un preses starpniecību, piedalīšanās publiskajās apspriedēs sabiedriski nozīmīgu jautājumu lemšanā.


5. Veic  atbalsta  darbības. Atbalsta darbība izpaužas kā dalība atbalsta pasākumu un palīdzības organizēšanā, kā arī sabiedriski nozīmīgu jautājumu lemšanā, balsojot referendumā un piedaloties parakstu vākšanā un interneta balsojumos.


6. Veic brīvprātīgo darbu. Brīvprātīgais darbs visā pasaulē ir populārs veids, ka iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti, darbojoties gan valstiskās, gan nevalstiskās un privātās organizācijās. Piemēram palīdzēt brīvprātīgi NVO – Latvijas Samariešu apvienībai darbam ar senioriem vai maznodrošinātām ģimenēm.


7. Atbalsti ētisko patērniecību. Ētiskā patērniecība ir tādu produktu un pakalpojumu pirkšana un lietošana, kuri radīti, ievērojot ētiskus un vidi saudzējošus principus. Piemēram, atkritumu šķirošana, auduma vai papīra maisiņu izvēle, kosmētikas izvēle, kas nav testēta uz dzīvniekiem, šokolādes iegāde ar Fair trade zīmīti uz produkta).


8. Piedalies kampaņās. Kampaņu aktīvisms ir dalība kampaņās, demonstrācijās, piketos un mītiņos vai arī to organizēšana, lai sasniegtu sabiedriski nozīmīgu mērķi. Pēdējos gados cilvēki rīkojuši piketus pret dzīvnieku izmantošanu cirkā, sieviešu tiesību jautājumiem, izglītības sistēmu u.c.


9. Iesaisties  vietējā  pārvaldē. Dalība dažādās padomēs, komitejās, komisijās, valdēs (piemēram, skolas vecāku padomē, skolēnu vai studentu pašpārvaldē, draudzes padomē, iedzīvotāju rīcības komitejās u.tml.).


10. Veicini labdarību. Ziedo. Naudas vai lietu ziedošana bez savtīga aprēķina sabiedriski nozīmīgu problēmu risināšanai vai līdzcilvēku vajadzību apmierināšanai. Piemēram, ziedojumi kastītēs, kas atrodas pie veikala kasēm vai citviet publiskā vietā, ziedojums pa telefonu ( Ziedot.lv kampaņas), utt.


11. Lobē intereses. Interešu lobēšana ir likumdevēja un valdības informēšana par noteiktas interešu grupas vēlmēm un cerībām, lai ietekmētu sabiedriski nozīmīgu lēmumu pieņemšanu. (Piemēram, Jauniešu Saeima - Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu). Šeit atradīsi vadlīnijas infografikas veidā.

http://www.nvo.lv/lv/news/publication/jaunaja-gada-aicinam-but-pilsoniski-aktiviem-9693/

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 
Latvijas Pilsoniskās alianses pakalpojumu grozs

Jau vairāk kā trīspadsmit gadus biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” seko līdzi likumdošanas procesiem, lai nodrošinātu, ka normatīvais regulējums ir atbalstošs brīvprātīgo iniciatīvām visā Latvijā un nerada šķēršļus profesionālai biedrību un nodibinājumu darbībai. Tāpat, lai stiprinātu pilsonisko sabiedrību Latvijā, veicinām finanšu pieejamību biedrībām un nodibinājumiem, stiprinām kapacitāti to pamatdarbības jautājumos, popularizējam un skaidrojam biedrību un nodibinājumu darbību sabiedrībā Latvijā un starptautiskā mērogā, kā arī ietekmējam politikas procesu, ievērojot nevalstiskā sektora kopīgās intereses.
Labprāt dalāmies savā pieredzē un ekspertīzē, piedāvājot gan bezmaksas, gan arī maksas pakalpojumus. Tādēļ aicinām iepazīties ar pakalpojumu grozu pielikumā un intereses gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tālruni 67846464.

Pielikums: Pakalpojuma grozs

Plašāka informācija: http://www.nvo.lv/lv/news/publication/iepazisties-ar-latvijas-pilsoniskas-alianses-pakal-9083/

 

Sadaļa "Līdzdalības iespējas" tiek uzturēta par projekta "Ar labu pārvaldību par ilgtspējīgu attīstību" finansējumu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

 
Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā

02.11.2017. Saeimā galīgajā lasījumā tika pieņemti grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā, kas nosaka, ka turpmāk biedrību un nodibinājumu publisko darbību varēs izbeigt, ja to darbība rada potenciālus draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai drošībai un kārtībai. 
Likuma grozījumi nosaka, ka valsts drošības apdraudējuma gadījumā par nevalstisko organizāciju darbības ierobežošanu vai izbeigšanu lems tiesa pēc prokurora pieteikuma. Turklāt šādas lietas izskatīs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa, kas ir arī specializēta, lai izskatītu ar valsts noslēpumu saistītus jautājumus. 

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 15