Joomla!

VNĪ - pirmais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina telpu uzkopšanas pakalpojumus atbilstoši starptautiski atzītam standartam

(Informāciju sagatavoja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" Komunikācijas daļa)
nekustamie

5.oktobrī spēkā stājas nacionālais standarts ”Uzkopšanas kvalitāte – mērīšanas sistēma uzkopšanas kvalitātes pārbaudei un veikšanai” (LVS 1051:2017). VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) šī standarta prasības sava objekta Rīgā, Talejas ielā 1, uzkopšanai noteica un ieviesa vēl pirms tas oficiāli stājās spēkā.

LVS 1051:2017 standarts ļauj pasūtītājam konkrēti noteikt, cik tīrām jābūt uzkopjamajām virsmām pēc uzkopšanas un to objektīvi pārbaudīt, izmantojot divus uzkopšanas kvalitātes mērīšanas sistēmas pamatprincipus: vizuālo pārbaudi un pārbaudi, izmantojot mērierīces. Atbilstoši standartam, uzkopšanas pakalpojumu saņēmējam ir iespēja definēt un pirkt konkrētu uzkopšanas rezultātu un pārbaudīt, vai uzkopšanas pakalpojumu sniedzējs prasīto pakalpojumu rezultātu ir sniedzis.

Latvijas profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas izpilddirektors Jānis Ozoliņš skaidro: “Šī standarta ieviešana ir revolucionāras pārmaiņas uzkopšanas nozarē, kurā līdz pat šim brīdim dominē uz procesu vērsta uzkopšana. Piemēram, pasūtītājs pērk konkrētu biroja telpas virsmu uzkopšanu 3 reizes nedēļā. Skaidrs, ka perfekti tīras virsmas nav pat „tīrajās telpās”, taču parasti pasūtītājs sasniedzamo tīrības līmeni principā nedefinē. Pasūtītājs acīmredzot cer uz tīrību, kas ir analoga „tīrajām telpām”, savukārt izpildītājs cer, ka pasūtītājs nebūs pārlieku prasīgs.”

Darbs pie šī standarta ieviešanas VNĪ apsaimniekotajos objektos tika uzsākts jau aizvadītajā gadā, kad uzņēmuma Apsaimniekošanas pārvaldes darbinieki devās pieredzes apmaiņas vizītē pie Igaunijas uzkopšanas konsultāciju uzņēmuma Puhastusekspert OÜ. Balstoties uz Igaunijas pieredzi, 2016.gada nogalē Apsaimniekošanas pārvaldes darbinieki uzsāka darbu pie tehniskās specifikācijas izstrādes, savukārt šī gada sākumā Apsaimniekošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Iepirkumu daļas ekspertiem uzsāka darbu pie uzkopšanas pakalpojumu Talejas ielā 1, Rīgā iepirkuma. Iepirkums veiksmīgi tika realizēts un jau 2017.gada maija sākumā tika noslēgts iepirkuma līgums, kas turpmākos 3 gadus ļaus iedzīvināt šos standartus, kā arī mērīt uzkopšanas pakalpojumu kvalitāti.

VNĪ ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas uzsācis uzkopšanas pakalpojumu kvalitātes mērīšanu pēc LVS 1051:2017 standarta, pirmā kvalitātes kontrole tika veikta augusta sākumā ar Igaunijas kolēģu Puhastusekspert OÜ atbalstu. Kopumā VNĪ objektā Talejas ielā 1, Rīgā, tika pārbaudītas 80 telpas 2000,00 m2 platībā.

VNĪ NĪ pārvaldības daļas Uzkopšanas pakalpojuma vadītāja Daiga Putniņa: “Igaunijā šis standarts darbojas kopš 2012.gada, tāpēc mums bija svarīgi šo standartu Latvijā aprobēt, mācoties no Igaunijas uzņēmuma, kura vadītājai Helge Alt ir 5. līmeņa sertifikāts, kas dod tiesības apmācīt citus standarta izmantošanā  un  kura šajā nozarē darbojas jau 17 gadus.”

Latvijas standarts ir veidots uz INSTA (Inter Nordisk STAndart) 800 standarta bāzes, kas ir uzkopšanas kvalitātes noteikšanas un novērtēšanas sistēma, kuru izstrādājuši Dānijas, Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas uzkopšanas pakalpojumu sniedzēji, publiskie un privātie pasūtītāji, darba devēju asociācijas, pētniecības institūti un arodbiedrības. Šis standarts ir nacionālā standarta statusā, daudzās ziemeļvalstīs – Dānijā, Somijā, Islandē, Norvēģijā un Zviedrijā. Igaunijā šis standarts ir nacionālā standarta statusā ir kopš 2012. gada un tiek samērā plaši pielietots dažādās organizācijās, tostarp slimnīcās un aizsardzības ministrijas objektos. Tagad šis standarts ieviests arī Latvijā.

LVS Standartizācijas darba grupu „Īpašumu uzturēšana”, kura izstrādāja un pēc standarta projekta sabiedriskās apspriešanas, kurā visām ieinteresētajām pusēm bija iespēja izteikt viedokļus, pieņēma LVS 1051:2017 standartu, vada Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas (LPUAA) izpilddirektors Jānis Ozoliņš. Darba grupas locekļi ir Guntis Lācis (uzkopšanas materiālu tirdzniecības uzņēmuma SIA „Anitra” pārstāvis), Zane Skudrīte (profesionālās uzkopšanas firmas SIA „IMPEL SERVIKS” pārstāve) un VNĪ Nekustamo īpašumu pārvaldības daļas Uzkopšanas pakalpojumu vadītāja Daiga Putniņa.

Vairāk informācijas:
VAS „Valsts nekustamie īpašumi”
Komunikācijas daļa
Tālr.: +371 26526087; +371 67024662
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu